Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Poznaj fryzury, które zwiększą objętość włosów

Piękne i gęste włosy są marzeniem wszystkich kobiet. Niestety nie dla każdej natura była łaskawa. Posiadaczki rzadkich włosów dokładają więc wszelkich starań, aby nadać im objętości. Odrobinę pomagają odpowiednie kosmetyki i właściwa pielęgnacja, ale tak naprawdę kluczem do sukcesu jest fryzura. Jej dobór może zdziałać cuda i optycznie sprawić, że włosy będą się wydawały znacznie gęstsze niż są w rzeczywistości. Najważniejszym zadaniem w przypadku włosów cienkich jest dodanie im objętości.

Jeżeli mamy do czynienia z włosami długimi, to koniecznie powinny być one postopniowane. Dziki temu fryzura nabierze lekkości i będzie się wydawało, że włosów jest więcej. Nie ma nic gorszego niż smętnie opadające, proste kosmyki. Jeśli ich posiadaczka chce pozostać przy takiej długości i nie odpowiada jej stopniowanie, rozwiązaniem jest kręcenie włosów. Pofalowane będą czyniły fryzurę znacznie bardziej pełną. Aby uzyskać subtelny efekt, najlepiej użyć do tego prostownicy i stworzyć za jej pomocą delikatne fale. Inną metodą na nadanie objętości długim włosom jest klasyczny kucyk, przy którym należy jednak pamiętać o lekkim natapirowaniu włosów u nasady. Będzie się wtedy wydawało, że jest ich znacznie więcej.

Dobrym wyborem dla tego typu włosów są krótkie fryzury. Sprawiają one, że włos jest lżejszy i unosi się u nasady, dzięki czemu wydaje się, że kosmyki są znacznie gęstsze. Do najpopularniejszych krótkich fryzur należy klasyczny bob, zarówno prosty, jak i ścięty pod skosem. Dobrze ułożony daje wrażenie dużej objętości. 

Drugą propozycję jest cięcie typu pixie. Polega ono na mocnym cieniowaniu włosów, które u nasady są krótsze, natomiast dalej odrobinę dłuższe. Dzięki temu, że cięcie jest asymetryczne, włosy unoszą się u nasady, a fryzura zyskuje objętość. Jest ona ponadto bardzo kobieca i nadaje niepowtarzalnego uroku. 

Przy włosach cienkich należy również pamiętać o właściwej koloryzacji. Jaśniejsze refleksy nałożone na włosy w sposób naturalny rozświetlą je i sprawią, ze będą wydawały się gęstsze. Jeśli do tego ich posiadaczka zaprzyjaźni się z okrągłą szczotką do modelowania, z pewnością osiągnie spektakularny efekt.

Istnieje wiele fryzur, które potrafią nadać objętości cienkim włosom. Aby mieć pewność, że będą one dobrane właściwie, najlepiej udać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego, w którym będziemy mogły liczyć na pomoc profesjonalistów.

Poznaj fryzury, które zwiększą objętość włosów

odwiedź nasz profil