Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Odcień ciepły czy zimny - jak dobrać kolor włosów jest dla Ciebie?

Panie, które decydują się na zmianę w swoim wyglądzie, zwykle udają się do fryzjera. Ciekawe cięcie sprawia, że twarz zostaje odmieniona, a kobieta dostaje mnóstwo komplementów. Aby efekt był jeszcze bardziej zaskakujący panie podczas wizyty w salonie fryzjerskim, zastanawiają się również nad zmianą koloru włosów. Jednak aby uzyskać estetyczny efekt, należy wybrać taki odcień, który pasuje do typu urody, karnacji czy koloru oczu. Kiedy warto zdecydować się na odcień zimny, a kiedy na ciepły?

Jak dobrać kolor włosów do karnacji? 

Kobieta, która decyduje się na tak odważną zmianę, jaką jest farbowanie włosów, powinna kierować się nie tylko własnym gustem czy opinią bliskich, ale również wziąć pod uwagę to, jaki kolor będzie do niej pasował. Pierwszym i jednym z ważniejszych kryteriów powinna być karnacja. Zimna karnacja wyróżnia się przede wszystkim bardzo jasną skórą i trudnościami w opalaniu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie beżowy blond albo stonowany brąz.

Panie z jasną karnacją, które udają się do fryzjera dla kobiet, często decydują się również na czernie z nutą fioletu albo ciemnoczerwone rudości. Ciepła karnacja charakteryzuje się z kolei złotą opalenizną oraz brzoskwiniowym lub oliwkowym kolorem. W takim przypadku można postawić na odważniejsze kolory. Z ciepłą karnacją dobrze będą się prezentować na przykład ciemne brązy albo balayage. Ciekawym rozwiązaniem będzie również truskawkowy albo maślany blond.

Kolor włosów a typ urody  

Wybierając kolor włosów, warto zwrócić uwagę również na typ urody. Wyróżnić możemy cztery podstawowe typy urody, które uwzględniają wspomnianą wcześniej cerę oraz kolor oczu. Typy urody określane są porami roku. Blondy, rudości oraz ciepłe brązy sprawdzą się najlepiej u wiosny, czyli pań z jasną skórą i naturalnie jasnymi włosami. Latem określamy panie, które mają jasną cerę i szare lub zielone oczy.

Będą one najlepiej wyglądać w jasnych i średnich brązach oraz jasnych blondach. Jasne, średnie i czekoladowe brązy sprawdzą się u jesieni, czyli kobiety, która również ma jasną cerę, a do tego naturalnie rude włosy. Zimą określamy panie, które mają chłodny odcień cery i czarne włosy. Sprawdzą się u nich przede wszystkim głębokie brązy oraz odcienie czerni. 

Odcień ciepły czy zimny - jak dobrać kolor włosów jest dla Ciebie?

odwiedź nasz profil