Jakie są różnice między ombre a sombre?
Koloryzacja włosów to jeden z najlepszych sposobów na ich upiększenie. Dzięki nadaniu swojej fryzurze nowej barwy można zaprezentować się w całkowicie odświeżonej stylizacji. Zmieniając odcień włosów, można oczywiście zdecydować się na jednolity kolor, jednak znacznie ciekawszym sposobem jest zastosowanie efektu polegającego na skontrastowaniu jaśniejszych i ciemniejszych kosmyków. Dwiema odmianami takiego rozwiązania są sombre oraz ombre.
Ostrzejsze i łagodniejsze kontrastowanie włosów
Na czym polega różnica między ombre i sombre? Najkrócej rzecz ujmując ‒ na stopniu intensywności. Wyjściową bazą efektu związanego z kontrastowym farbowaniem włosów jest ombre. Nazwa tego rozwiązania pochodzi zresztą od francuskiego ombre, co oznacza cień. W ramach tej techniki barwienia fryzury stosuje się mocne zestawienie ciemniejszych i jaśniejszych kosmyków. W związku z tym, że jest to jednak rozwiązanie o dość mocnym charakterze, powstała delikatniejsza odmiana ombre. Jest nią jej kuzynka, sombre, której nazwa wzięła się od połączenia angielskiego soft (łagodny) i francuskiego ombre, oznaczającego, jak już wiadomo, cień. W ramach tego efektu kontrast jest mniej intensywny, ale nadal zauważalny. Na tyle, by dał się łatwo odróżnić od jednolicie pomalowanych włosów.
Dla kogo ombre, a dla kogo sombre?
Podczas gdy ombre to rozwiązanie dla osób, które nie boją się iść na całość, sombre najlepiej sprawdza się wtedy, kiedy chcielibyśmy spróbować czegoś nowego, ale w stonowanym stylu. A jaki efekt jest teraz bardziej popularny? Zdecydowanie sombre. To dlatego, że ombre przeżyło już okres, kiedy było na topie. Teraz pałeczkę przejęła po nim łagodniejsza wersja kontrastowania włosów. Nie ulega wątpliwości, że obie stylizacje są zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem od barwienia włosów na jednolity kolor. Zarówno efekt ombre, jak i sombre można zauważyć na głowach wielu gwiazd showbiznesu, co z pewnością przyczyniło się do spopularyzowania kontrastowego farbowania.
odwiedź nasz profil