Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Jak uczesać się na komunię dziecka?

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. To przede wszystkim święto duchowe, jednak wszystkim zależy, by tego dnia wyglądać szczególnie elegancko. Ważnym aspektem wizerunku mamy w tym szczególnym dniu jest fryzura. Oczywiście nie powinna ona przyciągać uwagi, aby nie spowodować odwrócenia uwagi od własnego dziecka. Jakie fryzury komunijne dla mamy sprawdzą się najlepiej?

Naturalność i klasyka

Komunia to podniosła uroczystość, w której uczestniczy cała rodzina, dlatego warto skupić się na eleganckim wizerunku. Aby to osiągnąć, niezbędny jest wybór odpowiedniej fryzury. Tego dnia u mamy najlepiej sprawdzają się proste i nieprzekombinowane koncepcje. Odpowiednie będą również naturalne fale i delikatne, ale eleganckie upięcia. Tego uroczystego dnia warto zrezygnować z dużej ilości lakieru do włosów oraz niepotrzebnych ozdób. Fryzura musi być także dopasowana do twarzy i ubioru, ale powinna być przy tym praktyczna i trwała. Ważne, by przy tym podkreślała atuty urody, nie zmuszała do ciągłego poprawiania włosów i przetrzymała kilka godzin przyjęcia.

Elegancko bez względu na długość

Fryzury komunijne wykonywane na krótkich włosach stanowią pewne wyzwanie, ponieważ zawężają znacznie pole manewru. Przy bardzo krótkich włosach podstawą jest dobre cięcie, które zniweluje wszelkie nierówności. Przy troszkę dłuższych włosach można zdecydować się na ich wymodelowanie i nadanie odpowiedniego kształtu. Można zdecydować się na wpięcie we włosy delikatnej spinki lub wsuwki, ale tylko wówczas, gdy będzie pasowała do stroju i nadawała odświętnego charakteru. Fryzury z dłuższych włosów są trudne do wykonania. Mogą się także szybciej zniszczyć, dlatego ważne jest ich odpowiednie utrwalenie. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzać z ilością lakieru, żeby efekt końcowy nie był sztuczny. Z drugiej strony długie włosy umożliwiają wykonanie większej ilości fryzur. Częstym wyborem fryzury komunijnej są różnego rodzaju koki i podpięcia. Można do nich dodać kwiat lub ozdobę, pasującą charakterem i kolorem do całego stroju. Delikatne upięcia są eleganckie i szykowne, a ponadto dobrze trzymają się cały dzień. W ostatnich latach modną fryzurą są warkocze – zarówno te klasyczne, jak i te nowoczesne. Można je łatwo ułożyć wokół głowy, tworząc elegancką i trwałą fryzurę. Loki i fale to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które mają włosy długie lub średniej długości. Można zakręcić całe włosy lub postawić na elegancko wyglądające fale po jednej stronie głowy. Klasyczne loki, kok lub warkocz idealnie wyglądają u każdej kobiety bez względu na wiek. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zasięgnąć porady profesjonalnego fryzjera.

Jak uczesać się na komunię dziecka?

odwiedź nasz profil