Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Jak dbamy o higienę w naszym salonie?

Podstawowym wyznacznikiem profesjonalnego salonu fryzjerskiego jest poziom utrzymywanej w nim higieny. W związku z tym, że każdego dnia przewija się przez to miejsce wiele osób, obsługa musi dbać o to, żeby czyścić stanowiska po każdym kliencie. We włosach może czaić się bowiem wiele drobnoustrojów, które są potencjalnie groźne dla zdrowia.

Niezbędne środki ostrożności

Podstawową czynnością mającą na celu utrzymanie higieny w salonie kosmetycznym jest mycie włosów przed ich ścinaniem, farbowaniem czy układaniem. Dzięki niemu można mieć pewność, że klient przystąpi do zabiegu w odpowiednim stanie. Po tym, jak każda osoba schodzi z fotela, zostają zaś uprzątnięte kosmyki, które podczas ścinania spadły na podłogę. Nie sposób nie dodać, że narzędzia, za pomocą których wykonuje się zabiegi kosmetyczne, powinny podlegać dezynfekcji i sterylizacji przed następnym użyciem.

Ponieważ ręce fryzjera czy fryzjerki każdego dnia wchodzą w kontakt z dużą ilością włosów, muszą one być odpowiednio zabezpieczane. Po pierwsze należy je myć przed obsłużeniem każdego nowego klienta. Poza tym dobrze jest je też dezynfekować, a do niektórych zabiegów nawet i ubierać w rękawiczki. 

Oprócz tego, że należy podejmować wszystkie niezbędne środki ostrożności w trakcie zabiegów fryzjerskich, dobrze jest także postarać się o odpowiednie rozplanowanie gabinetu. Najlepiej jest, jeśli wydzielone są w nim przestrzenie z myślą o konkretnych celach. Poczekalnia powinna być oddzielona od foteli, na których odbywa się strzyżenie, farbowanie i inne zabiegi. Sfery te nie muszą być odgrodzone ścianą, jednak warto, by nie dochodziło między nimi do bezpośredniego kontaktu. Cechą, która pozwala rozpoznać profesjonalny gabinet fryzjerski, jakim jest Corte Del Sole, jest też to, że przez jedną fryzjerkę czy fryzjera jest obsługiwana w danym czasie tylko jedna osoba. Przemieszczanie się personelu między fotelami doprowadziłoby bowiem do bardzo niekorzystnej sytuacji, jaką byłby kontakt włosów jednego klienta z włosami innego klienta.

Jak dbamy o higienę w naszym salonie?

odwiedź nasz profil