Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

W kwestii keratynowego prostowania włosów możemy mówić o dużej popularności tego zabiegu w ostatnich latach. Z pewnością również coraz więcej osób będzie po niego sięgać. Jest równocześnie dość powszechnie dostępny, gdyż oferują go liczne salony. Na jego wykonanie decydują się przede wszystkim osoby, których włosy są zniszczone, puszą się i zależy im na ich wygładzeniu i odpowiednim odżywieniu. Musimy jednak pamiętać, że efekt nie jest stały i konieczne będzie okresowe powtarzanie procedury. Często można się również spotkać z opinią, że keratyna niszczy włosy. Czy jednak jest to prawda, czy może po zachłyśnięciu się pięknymi i gładkimi włosami nie pamiętamy jak wyglądały one wcześniej i gdy keratyna schodzi uważamy że jest gorzej niż było. Jak to jest z tą keratyną?

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?

Na początek w salonie fryzjerskim zostają one dokładnie umyte i wysuszone. W ten sposób możemy skutecznie pozbyć się wszelkich resztek kosmetyków, jakie na nich pozostały. Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniego preparatu. Niezwykle ważne jest dokładne jego rozprowadzenie po całej powierzchni włosów, pasmo po paśmie. Oprócz tego nie powinno również być go nadmiernie dużo. Po zakończeniu należy pozostawić specyfik na włosach na 20-30 minut. Po tym czasie należy wyprostować włosy prostownicą, która powinna być rozgrzana do temperatury 230 stopni. Zdecydowanie jest to najważniejszy element całego zabiegu, gdyż musimy zadbać, aby produkt wchłonął się we włosy całkowicie, prostujemy małymi pasmami, czasem nawet po kilka razy. 

Czy keratyna niszczy włosy?

Zabieg keratynowy przeprowadza się rzadko, a efekty są takie jak w przypadku codziennego prostowania włosów prostownicą. Jednak nie parzymy ich codziennie. Dodatkowo nie każdy wie, że początkowo keratyna służyła jedynie nawilżeniu i odżywieniu włosów, a więc ich prostowanie było tu kwestią uboczną. Jednak bardzo się przyjęło i spodobało wielu klientkom. Więc keratyna sama w sobie nie niszczy włosów, a wręcz przeciwnie, poprawia ich wygląd i sprawia że są zdrowsze.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

odwiedź nasz profil