Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Co zrobić, aby dziecko polubiło wizyty u fryzjera?

Ruchliwe dzieciaki nie lubią siedzieć w miejscu. Dlatego często wizyta u fryzjera i siedzenie na fotelu sprawia wiele kłopotów. Czy da się coś zrobić, aby rutynowe obcinanie nie kończyło się histerią lub ucieczką? Najważniejsze to zachować spokój i opanowanie w obecności dziecka, ponieważ zdenerwowanie rodzica lub fryzjera zupełnie nie pomaga w takiej sytuacji.

Odpowiedni fryzjer dla dziecka

Młodzi klienci okazują się być tymi najbardziej wymagającymi. Nawet najmniejszy, nieodpowiedni ruch może skutkować niezadowoleniem. Zwłaszcza jeśli trzeba przygotować skomplikowaną fryzurę na ważną okazję, fryzjer musi być skupiony i obrać odpowiednią taktykę. Dobry fryzjer powinien stworzyć przyjazną atmosferę dla malucha.

W naszej ofercie dla dzieci znajdują się usługi strzyżenia oraz stylizacji na konkretne okazje. Warto wiedzieć, że pozwolenie dziecku na wybór nawet mało istotnego szczegółu w wykonywanej fryzurze, zwykle skutkuje poczuciem kontroli i zadowolenia. Oferujemy piękne upięcia na komunię oraz inne uroczystości. Nasi fryzjerzy wykonują pracę z powołaniem, dlatego wkładają w nią całe serce. Wiedzą jak delikatnie należy obchodzić się z maluchami oraz potrafią sprawić, aby wizyta u fryzjera stała się dla nich zabawą. Nasza kadra stwarza atmosferę, w której każdy klient, niezależnie od wieku, czuje się wyjątkowo.

Ulubiona zabawka, rozrywka i obietnice

Dzieci często przywiązują się do przedmiotów, takich jak pluszowe zabawki. Dlatego warto zabrać misia lub lalkę na wizytę do salonu fryzjerskiego, ponieważ w obecności znajomego przedmiotu, dziecko będzie czuło się bezpieczniej. Świetnym pomysłem jest również czytanie dziecku ulubionej książeczki, ponieważ wtedy maluch może całkowicie zająć umysł. Dzięki temu wizyta u fryzjera będzie kojarzona z zabawną opowieścią i miło spędzonym czasem.

Jeśli jednak taka forma rozrywki nie pomaga, można zdecydować się na bajkę lub grę za pośrednictwem smartfona. W niektórych przypadkach sprawdzają się obietnice dobrego jedzenia lub wizyty w ulubionym miejscu, w zamian za odpowiednie zachowanie. Przede wszystkim należy dużo rozmawiać z dzieckiem i tłumaczyć, w jakim celu znalazło się u fryzjera.

Co zrobić, aby dziecko polubiło wizyty u fryzjera?

odwiedź nasz profil