Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Dlaczego mycie włosów gorącą wodą to poważny błąd?

Każdy chce mieć piękne, zdrowe oraz gęste włosy. Jednak nieprawidłowa pielęgnacja i brak odpowiednich odżywek może przyczynić się do tego, że włosy będą słabe i cienkie. Ponadto nie wszyscy wiedzą, że na kondycję włosów ma również wpływ to, jaką wodą je myjemy. Dlatego warto mieć na uwadze, że nie zaleca się, aby spłukiwać szampon gorącą wodą, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na zdrowie włosów.

Szkodliwość dla łusek włosa

Mycie włosów w gorącej wodzie okazuje się być nie najlepszym pomysłem dla kondycji włosów. Dlaczego? Przede wszystkim podczas mycia włosów gorącą wodą dochodzi do nadmiernego otwierania się łusek włosa. Włosy, które posiadają otwarte łuski są dużo bardziej narażone na uszkodzenia oraz mogą się nadmiernie plątać, ponieważ otwarte łuski zahaczają się o siebie nawzajem. Dodatkowo otwarte łuski włosa są odpowiedzialne za puszenie się włosów oraz pozbawienie ich blasku. W efekcie włosy są słabe a ich wygląd również nie jest efektowny. Dlatego nasz salon fryzjerski oraz wykwalifikowani fryzjerzy i styliści przed przystąpieniem do ścinania oraz modelowania fryzury myją włosy klientek w letniej, a nie w gorącej wodzie.

Gorąca woda i ręcznik

Jednym z często popełnianych błędów w domowej pielęgnacji włosów jest mycie ich w gorącej wodzie, a następnie nałożenie ręcznika do momentu wyschnięcia włosów. Postępując w ten sposób narażamy włosy na niezdrową saunę. Podczas owinięcia głowy ręcznikiem wytwarza się dodatkowe ciepło, które przyspiesza otwieranie łusek włosa. Ponadto włosy pielęgnowane gorącą wodą szybciej się przetłuszczają, a w przypadku farbowania – kolor szybciej się wypłukuje.

W niektórych przypadkach mycie wody gorącą wodą powoduje elektryzowanie się włosów i ich osłabienie. Warto również mieć na uwadze, że wilgotność, jaka panuje pod ręcznikiem sprzyja rozwojowi bakterii oraz osłabia cebulki włosów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest mycie włosów w letniej wodzie o temperaturze, która nam odpowiada. Dodatkowo same końcówki można spłukiwać zimną wodą, co spowoduje zamknięcie łusek włosa. Pamiętajmy jednak, aby przede wszystkim wystrzegać się gorącej wody.

Dlaczego mycie włosów gorącą wodą to poważny błąd?

odwiedź nasz profil