Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Grzywka to ponadczasowy trend we fryzjerstwie. Co jakiś czas zmienia się jedynie jej kształt. Czasem dominuje prosta grzywka, czasem pokręcona, długa albo krótka. Przy wyborze rodzaju grzywki warto sugerować się kształtem twarzy, który odgrywa tutaj kluczową rolę. Warto wiedzieć, że konkretne cięcie może ukryć praktycznie każdy mankament na czole i w jego obrębie. Pozwala delikatnie przykryć zmarszczki na czole, dodając kobiecie dziewczęcego uroku. Jak dobrać grzywkę do owalnej, okrągłej, kwadratowej i trójkątnej twarzy? Na jakie cięcie się zdecydować?

Jaka grzywka przy twarzy owalnej i okrągłej?

Przy twarzy owalnej najlepszym wyborem będzie grzywka prosta lub lekko pofalowana kończąca się tuż na wysokości rzęs. Jeśli chcemy lekko uwypuklić owalne kontury twarzy, można zdecydować się na grzywkę ukośną. Grzywka u kobiet mających owalną twarz odmładza, dodaje lekkości i dziewczęcego wyrazu.

By twarz okrągła wyglądała nieco szczuplej, można zdecydować się na nieco asymetryczną, prostą lub lekko postrzępioną grzywkę. Dzięki temu szyja będzie wyglądać na dłuższą. Dobrym trikiem, by odciągnąć uwagę od buzi, jest przedziałek na boku z lekką grzywką ułożoną na prawy lub lewy bok.

Grzywki dla twarzy trójkątnej i kwadratowej

Profesjonalny fryzjer damski dobrze wie, że twarz trójkątna kocha grzywki. Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem i małą, lecz mocno zarysowaną brodą. Każda kobieta o trójkątnej twarzy wspaniale wygląda z grzywką do linii brwi obciętą na prosto lub półokrągło. Dzięki takiemu strzyżeniu trójkątne rysy są praktycznie niewidzialne.

Posiadaczkom twarzy kwadratowej poleca się asymetryczną grzywkę, która lekko łagodzi kanty kwadratowej twarzy i zmiękcza rysy. Najważniejsze w trakcie formowania grzywki jest to, by włosy były mocno wycieniowane, a kosmyki przykrywały ostre kanty czoła. Dobrym pomysłem będzie dłuższa, pofalowana grzywka, która w naturalny sposób ukryje najbardziej wysunięte elementy twarzy.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

odwiedź nasz profil