Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

7 cech, które posiada dobry fryzjer

Fryzjer to ktoś, komu musimy zaufać. Przychodząc do niego, wierzymy, że wyjdziemy z salonu fryzjerskiego zadowoleni. Jeśli już znajdziemy fryzjera, który potrafi wyczarować na naszej głowie piękną fryzurę, często zostajemy z nim na lata. Jakie cechy powinien posiadać prawdziwy profesjonalista?


1. Przeprowadzi analizę stanu włosów
Dobry fryzjer nie będzie od razu zaczynał od cięcia. Najpierw oceni stan naszych włosów i zorientuje się w jakiej fryzurze będzie nam twarzowo. Podpowie też jak należy dbać o włosy, doradzi optymalne dla naszych włosów kosmetyki.

2. Podpowie i poradzi
Profesjonalista sprawdzi czy pasuje do Ciebie wymarzona fryzura. Jeśli przyjdziesz do niego ze zdjęciem znanej aktorki i poprosisz o taką samą fryzurę, oceni czy na Twoich włosach będzie wyglądać równie efektownie. Jeżeli stwierdzi, że Twoje włosy nie nadają się do takiego rodzaju cięcia, doradzi inne – lepsze dla Ciebie rozwiązanie.


3. Potrafi odmówić
Fryzura jest wizytówką salonu fryzjerskiego, dlatego profesjonalista odmówi wykonania cięcia, w którym będziesz wyglądać źle. To samo może się zdarzyć w przypadku rozjaśniania, jeżeli stwierdzi, że Twoje włosy są za bardzo zniszczone i ten zabieg tylko pogorszy ich stan.


4. Nie oszczędza na kliencie
Profesjonalista nie oszczędza na klientach. Nie żałuje im kosmetyków i korzysta tylko ze specjalistycznych serii kosmetyków przeznaczonych na użytek salonów fryzjerskich.


5. Jest na bieżąco z trendami
Dobry fryzjer musi stale podnosić swoje kwalifikacje, czytać prasę branżową, nadążać za najnowszymi trendami i znać wszystkie najmodniejsze cięcia, upięcia i koloryzacje w danym sezonie.


6. Jest wizjonerem
Kiedy przyjdzie do niego klientka, która chce po prostu ciekawą fryzurę, profesjonalista puszcza wodze fantazji i wymyśla oryginalne, pasujące do klientki cięcie.


7. Opisuje zabieg krok po kroku
To znaczy, że dokładnie wie, co będzie robić i informuje o tym klientkę. Powinien też podpowiedzieć jak układać nową fryzurę w domu.

7 cech, które posiada dobry fryzjer

odwiedź nasz profil