Zadzwoń i umów się na wizytę: 022 816 80 20 lub 530 141 141
Al. Komisji Edukacji Narodowej 21

5 złych nawyków w pielęgnacji włosów. Jakich błędów musisz unikać

Starasz się dbać o swoje włosy, stosujesz mnóstwo różnych kosmetyków, poświęcasz im wiele czasu, a mimo to ich wygląd nadal pozostawia wiele do życzenia? Być może przyczyną są złe nawyki, które często popełniamy podczas pielęgnacji włosów.

1. Niedokładne mycie włosów

To jeden z podstawowych błędów, jakie zdarza nam się popełnić od czasu do czasu, a niektórym nawet znacznie częściej. Mycie włosów to zabieg, który powinien być wykonywany dokładnie i powoli, gdyż ma bezpośredni wpływ na kondycję i wygląd. Jak zatem należy myć włosy prawidłowo? Przede wszystkim przed myciem trzeba dokładnie rozczesać włosy. Następnie myjemy włosy powoli, masując przy tym skórę głowy. Czynność wykonujemy dwukrotnie, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim preparatów do stylizacji. Po dokładnym spłukaniu szamponu delikatnie odsączamy wodę ręcznikiem i dopiero wtedy nakładamy odżywkę.

2. Czesanie mokrych włosów

Nigdy nie należy czesać mokrych włosów bezpośrednio po umyciu, gdy są rozmiękczone, a łuska jest otwarta. Na tym etapie włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Zamiast szarpać się i rozczesywać na siłę, użyj odpowiedniego preparatu ułatwiającego rozczesywanie. A jeszcze lepszym rozwiązaniem może być odczekanie z czesaniem, aż włosy przeschną.

3. Nieodpowiedni dobór preparatów pielęgnacyjnych

Wiele osób w niezbyt przemyślany sposób eksperymentuje z różnorodnymi preparatami do włosów, stosując wiele różnorodnych odżywek, szamponów, masek czy olejków. Niestety z nadmiar też może być szkodliwy. Lepiej wybrać jeden sprawdzony i odpowiednio dobrany do potrzeb włosów zestaw kosmetyków i stosować je sukcesywnie. W naszym salonie fryzjerskim zawsze możesz liczyć na fachową poradę, jeśli nie wiesz, jakie produkty warto zastosować. Oprócz tego zachęcamy do czytania składu kosmetyków. Nawet jeśli producent na etykiecie przekonuje, że produkt nie zawiera żadnych konserwantów i parabenów, warto przekonać się, co właściwie się w nim znajduje.

4. Regularne przycinanie włosów wpływa na ich kondycję

Brzmi banalnie, ale może zdziałać cuda. Regularne wizyty u fryzjera w celu podcięcia końcówek to absolutna podstawa pielęgnacyjna. Takie “wizyty kontrolne” powinny odbywać się przynajmniej raz na dwa miesiące.

5. Suszarka i prostownica nie są sprzymierzeńcami twoich włosów

Gorące powietrze niszczy włosy — to z pewnością wie każdy. Niestety wielu osobom trudno jest całkowicie zrezygnować z suszarki i prostownicy. Należy jednak unikać stosowania najwyższego poziomu ciepła. Ten błąd może znacznie osłabić kondycję włosów — staną się łamliwe i suche. Nawet najbardziej skrupulatnie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne nie pomogą, jeśli bezpośrednio po nich narazisz włosy na wysokie temperatury. Staraj się suszyć je, stosując ciepły, a wręcz letni nawiew. Prostownicę czy suszarkę, czyli urządzenia, które najbardziej niszczą włosy, używaj możliwie jak najrzadziej.

 

5 złych nawyków w pielęgnacji włosów. Jakich błędów musisz unikać

odwiedź nasz profil